Elektroterapia to metoda mogąca wspomóc leczenie wielu schorzeń. Korzystanie z niej nierzadko przynosi pacjentom ulgę w bólu, wspiera regenerację tkanek oraz pozytywnie wpływa na procesy zachodzące w organizmie. Co warto wiedzieć na temat elektroterapii? Jakie kwestie okazują się zazwyczaj ważne przy wyborze sprzętu do jej wykonania?
Czym jest i jak przebiega elektroterapia?
Elektroterapia to metoda fizjoterapeutyczna opierająca się na wykorzystaniu prądów o niskim natężeniu. Za ich wytwarzanie odpowiadają określone urządzenia, które znajdziesz m.in. w ofercie przedsiębiorstwa handlowo-usługowego „byt-med”. Zabiegi elektroterapii mogą pozwolić na zwiększenie efektów leczenia chorób neurologicznych, a także tych dotykających układ mięśniowo-stawowy. Nierzadko są wykorzystywane do łagodzenia różnego rodzaju dolegliwości bólowych i stanów zapalnych. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych zabiegów, przed wykonaniem elektroterapii konieczne jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, takich jak zaburzenia rytmu serca, korzystanie z endoprotezy lub rozrusznika serca, a także różnego rodzaju infekcje.
Przebieg elektroterapii zależy od indywidualnych potrzeb danej osoby i dotykającego ją schorzenia. Częstotliwość impulsów oraz czas trwania sesji terapeutycznych są dostosowywane każdego pacjenta. Trzeba pamiętać, że elektroterapia może być stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie innych metod leczenia, takich jak masaże, ćwiczenia czy terapia manualna.
Na co należy zwrócić uwagę, wybierając sprzęt do elektroterapii?
Wybór odpowiedniego sprzętu do elektroterapii może być ważny dla prawidłowego przebiegu elektroterapii. W poszukiwaniu tego rodzaju urządzeń pomóc mogą m.in. osoby z wcześniej wspomnianej firmy, która zajmuje się również sprzedażą holterów ciśnienia oraz innego sprzętu medycznego. Dobrze jest wybrać wariant aparatu wyposażony w liczne funkcje, takie jak możliwość regulacji parametrów zabiegów czy predefiniowane programy terapeutyczne. Dla wielu osób znacznym plusem okazuje się czytelny wyświetlacz, ponieważ może on znacznie ułatwić ustawienie odpowiednich parametrów.
Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest dodatkowe wyposażenie. Jego przykładem mogą być dedykowane pod aparaty stoliki lub w przypadku przeprowadzenia usług u pacjentów w domu – torby do przenoszenia urządzeń.
Artykuł partnera